Акаунти, про які не можна забувати
25 листопада 2019
25.11.2019

В цифровій безпеці є окрема категорія акаунтів, про які не можна забувати. Пояснимо на прикладах.

Акаунти Gmail та Facebook

Ви створили власну пошту на Gmail, завдяки ній залогінились у Facebook, а після цього зрозуміли, що Gmail вам уже не дуже потрібен?

У такій ситуації ви ризикуєте – коли вам прийде лист про те, що хтось намагається отримати доступ до вашого акаунту в Gmail чи Facebook, ви цього листа не побачите. І в зловмисника буде достатньо часу, аби отримати доступ до вашого облікового запису та дізнатись інформацію про «прив‘язані» до нього сторінки.

Тому, два правила:

  • не забувайте заходити в основний обліковий запис в пошті та аккаунти в соцмережах;
  • і обов‘язково увімкніть на них двофакторну автентифікацію та сповіщення про вхід з невідомих пристроїв.

Акаунт для покупок в інтернеті

Непогана ідея завести окремий акаунт для покупок в інтернеті, бо до нього зручно «підв‘язувати» банківську картку та поштову адресу для доставки. Але якщо ви забудете про цей акаунт, зловмисники зможуть отримати доступ до ваших грошей та знатимуть вашу фізичну адресу.

Що ж робити, аби вберегтись?

  • не зберігайте дані картки чи поштову адресу в акаунті для онлайн-шопінгу. Краще витратити кілька зайвих хвилин та вводити ці дані при кожній новій покупці;
  • відкрийте окремий банківський рахунок для витрат в інтернеті та тримайте на ньому невелику суму.

Акаунт в менеджері паролів

Можливо, ви створите новий профіль в менеджері паролів, а старий не видалите. А у старому акаунті збережені доступи до всіх ваших сторінок, які ви навряд чи будете міняти. Якщо зловмисник дізнається їх, вам буде важко одразу визначити, що проблема саме в менеджері паролів, про який ви забули. Тож, обов‘язково видаляйте старі акаунти та не забувайте про ті, що вже маєте.

Запасна електронна адреса

Запасний e-mail ви могли створили лише для реєстрації на різних ресурсах, або для роботи, якою вже не займаєтесь. Якщо так, тоді ви, ймовірно, рідко перевіряєте такий запасний e-mail та ризикуєте не помітити, коли зловмисник намагатиметься отримати до нього доступ.

☝ Що ми радимо? 📩 Налаштуйте переадресацію в окрему скриньку із запасного акаунту на ваш основний. І, звісно, увімкніть двофакторну автентифікацію!

Якщо підсумувати, то ми радимо:

  • Згадайте, де ви реєструвались та перевірте, до яких номерів телефону чи поштових адрес ці акаунти належать. «Відв‘яжіть» всі актуальні профілі від вже застарілих контактів.
  • Маєте запасний e-mail для розсилок та реєстрацій? Перевіряйте його час від часу або налаштуйте переадресацію листів з нього на вашу основну скриньку.
  • Якщо ви припиняєте користуватись менеджером паролів, онлайн-магазином чи сторінкою в соцмережах – видаліть облікові записи в них, не «закидайте» їх.
  • Вмикайте у сервісах, якими користуєтесь, сповіщення про вхід з невідомого пристрою чи локації.
  • У всіх можливих акаунтах налаштуйте двофакторну автентифікацію.