Аграрному сектору України загрожують кібератаки
13 жовтня 2022
13.10.2022

Експерти з кібербезпеки вважають, що через критичну роль українського агросектору в глобальному ланцюжку постачання продовольства, найближчим часом саме ця галузь потерпатиме від кібератак.

Про це повідомляє Euroactiv.

Зростання цін на продовольство, проблеми з поставкою українського зерна та інші складнощі – це лише один з елементів впливу української війни на світовий продовольчий ринок. Фахівці з групи Cisco Talos Intelligence Group вважають, що саме український агросектор може стати об’єктом кіберзагроз уже найближчим часом.

Аналітики відзначають, що агросектор є особливо вразливим для кібератак. По-перше, так склалося традиційно, окрім того, слабкою ланкою цієї галузі є обмежений час простою, що пов’язане із сезонністю бізнесу. Агросектор не може собі дозволити тривалий час чекати, до прикладу, поки будуть розшифрувані дані, що постраждали в результаті ransomware-атаки – нападу вірусу-вимагача, який шифрує дані жертви та вимагає викуп від неї і лише після того надає ключі для розшифровки і доступу до викраденої інформації.

Об’єкти критичної інфраструктури уже давно є популярними жертвами кібератак, серед них – лікарні й система охорони здоров’я загалом, нафтопроводи та виробничі компанії. Ймовірним новим напрямком, в якому діятимуть хакери, може стати аграрна галузь. Хоча до цього часу безпосередніх атак на аграрний сектор не було, проте цей напрямок був опосередкованою жертвою атак на інші галузі.

У минулорічному звіті ФБР йдеться про те, що хакери можуть атакувати агропромислові підприємства під час сезону збирання врожаю та посіву. Саме в ці періоди часу агробізнес є особливо чутливим до простоїв, то ж навіть незначні атаки можуть спричинити великі збитки. А враховуючи те, що сільськогосподарський сектор все активніше використовує цифрові технології, він може привертає увагу хакерів.

Як повідомлялося раніше, ще за півроку до війни російські хакери активно атакували Україну.