Адміністрація Telegram лише іноді реагує на звернення СБУ з приводу блокувань каналів
10 листопада 2022
10.11.2022

Служба Безпеки України з початку війни зверталась до адміністрації сервісу Telegram із проханням заблокувати понад 1,5 тисячі каналів, що поширюють фейки.

Про це повідомляє «Детектор медіа» із посиланням на інтерв’ю начальника Департаменту кібербезпеки СБУ Іллю Вітюка.

Канали, з приводу яких СБУ зверталась до керівництва Telegram, займались поширенням фейків та маніпуляцій та почасти працювали на користь ворога. Ілля Вітюк відразу сказав, що адміністрація сервісу не завжди реагує на запити українських спецслужб.

Якщо звернення залишається без відповіді, керівництво СБУ вдається до інших методів боротьби з такими каналами інформації, в тому числі до технічних й агентурних.

Вітюк зазначив, що працювати з Telegram українським спецслужбам доволі важко з цілого ряду причин, серед яких – відсутність офіційної юридичної особи, представництва Telegram в Україні.

Керівник департаменту окремо зазначив, що на даний момент у національному законодавстві відсутній механізм блокування Telegram-каналів. Тому українським фахівцям доводиться звертатися до керівництва сервісу. У зверненні вказуються причини, через які спецслужба звернулась до керівництва сервісу. Загалом з початку війни СБУ передавало звернення щодо більш як 1,5 тисячі каналів. Окрім того, таку саму кількість профілів спецслужба вимагала заблокувати у Instagram, Facebook і TikTok.

Час від часу СБУ вимагає заблокувати й окремі канали у Viber, але їх деструктивний вплив набагато менший через те, що ці джерела поширення контенту мають меншу популярність й не таке високе охоплення.

Загалом, за словами Іллі Вітюка, протягом 2022 року СБУ припинила діяльність 35 ботоферм, до яких входили понад 1,5 млн фейкових акаунтів. Окрім того, було заблоковано майже 500 проросійських YouTube-каналів, які переглядало понад як 15 млн підписників.

Як повідомлялося раніше,федеральне міністерство юстиції Німеччини оштрафувало компанію-власника онлайн-сервісу обміну повідомленнями Telegram на 5,125 мільйона євро ($5 млн).