Адміністрація Facebook видалила мережу акаунтів, які вели російські спецслужби
12 лютого 2020
12.02.2020

Facebook 12 лютого 2020 року видалив три не пов’язані між собою мережі акаунтів, сторінок і груп, які втручалися в діяльність інших країн. Одна з таких мереж координувалася з Росії і головним чином працювала проти України.

Про це в блозі компанії написав голова служби безпеки Натаніель Глейхер.

Загалом видалили 78 акаунтів, 11 сторінок та 29 груп і 4 акаунти в Instagram. Деякі із видалених користувачів намагалися видавати себе за місцевих і використовували фейкові облікові записи для адміністрування груп і сторінок. Частину із них вдалося виявити та знешкодити завдяки автоматичній системі компанії.

Адміністратори сторінок зазвичай розміщували дописи російською, англійською та українською мовами і писали в основному про громадських діячів України, військові дії Росії в Сирії, нібито “зливи” з СБУ про етнічну напруженість в окупованому Криму і про збитий над Україною малайзійський "Боїнг" в 2014 році.

Деякі із дописувачів представлялися журналістами і намагалися контактувати з політиками, журналістами та іншими громадськими діячами в регіоні.

Натаніель Глейхер наголошує, що компанії вдалося встановити зв’язок учасників мережі із російською розвідкою. І ця робота була проведена в рамках внутрішніх розслідувань, щодо Росії, яку підозрюють в скоординованій дезінформаційній кампанії в регіоні.

Раніше Цукерберг повідомив, що Facebook дає користувачам більше контролю за приватною інформацією. Так, у користувачів з’явиться можливість вимкнути збір даних, що передаються Facebook через активність поза соцмережею від сторонніх сайтів і сервісів.