77 % українців володіють основами комп’ютерної грамотності на високому рівні, — Мінцифри
30 листопада 2020
30.11.2020

Заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан доповіла про перші результати проходження національного тесту на цифрову грамотність.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Понад 50 тисяч українців уже склали національний тест на цифрову грамотність «Цифрограм». З них відповіли на всі 90 запитань і отримали сертифікат понад 34500 українців (69 %).

«Майже 77 % володіють основами комп’ютерної грамотності на високому рівні (С1 і С2) і понад 22 % — на середньому рівні (B1 і В2). Це гарні показники. Але водночас гірша ситуація з комунікацією та взаємодією в цифровому суспільстві — лише майже 29 % на високому рівні», — заявила Валерія Іонан.

Міністерство цифрової трансформації України запустило тест на онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта менше місяця тому. Тестування передбачає перевірку базових знань та навичок із цифрової грамотності в 6 сферах: основи комп’ютерної грамотності, інформаційна та медіаграмотність, вміння працювати з даними, створення цифрового контенту, комунікація і взаємодія в цифровому суспільстві, безпека в цифровому середовищі, вирішення технічних проблем, навчання впродовж життя в цифровому суспільстві. Сертифікат «Цифрограм» можна додати до резюме на сайтах пошуку роботи robota.ua, ua.jooble.org, work.ua.

Нагадаємо, що Україна піднялася на 29 позицій та посіла 46 місце зі 193 країн світу в рейтингу індексу електронної участі ООН.