7 вразливостей, про які варто знати
8 жовтня 2019
8.10.2019

Масові фішингові атаки, злиття даних мільйонів людей – все це постійно в заголовках новин. Проте, є ще 7 можливих вразливостей, про які варто знати та бути обережними.

1️⃣ Перевіряйте вміст флешок антивірусами, а якщо ви зберігаєте інформацію на USB-носіях – шифруйте їх та ставте пароль.

2️⃣ Якщо ви припинили користуватись якимось сервісом чи соцмережею, видаліть з них свій обліковий запис. Не дозволяйте вашому зомбі-акаунту стати легкою мішенню для зловмисників, які через нього поширюватимуть віруси чи фішингові листи.

3️⃣ Не встановлюйте розширення від неперевірених виробників на свій браузер. Видаляйте розширення, якими ви не користуєтесь.

4️⃣ Не проходьте онлайн-тести, які просять вас залишити хоч якісь особисті дані чи дати доступ до ваших сторінок в соцмережах! Таким чином ви добровільно зливаєте персональну інформацію про себе.

5️⃣ Досить публікувати фото з детальним виглядом вашої домівки та проставляти геолокацію усіх ваших пересувань містом. Для чого ризикувати вже своєю фізичною безпекою?

6️⃣ Будьте обачними з пристроями для смарт-будинку: колонками, тостерами з Wi-Fi, кавоварками, що вмикаються через смартфон. Ставте паролі на такі пристрої (так, навіть на тостер!), відмикайте їх від інтернету, коли вас немає вдома та цікавтесь їхніми налаштуваннями, – а чи може слухати ваш розумний пристрій розмову з дружиною на кухні?

7️⃣ Найнеочікуваніший пункт, про який ми ніколи ще не писали – зарядні кабелі. Стандартні зарядні кабелі просто заряджають пристрій. Але кабелі-підробки можуть отримувати доступ до вашого девайсу щойно ви їх підімкнете. Особливо це актуальна порада для тих, хто міняє зарядні кабелі на нові, якщо вони зношуються. Детальніше про такі кабелі тут.

Детальніше про усі ці 7 вразливостей зібрав Wired, радимо почитати.