5G запустили у Німеччині
5 липня 2019
5.07.2019

У німецьких містах Берліні та Бонні у тестовому режимі запустили мережу мобільного зв’язку п’ятого покоління – 5G. Згодом вона буде доступна у Гамбурзі, Дармштадті, Лейпцигу та Мюнхені.

Фото REUTERS/Wolfgang Rattay: Deutsche Telekom

Вже до кінця цього року близько 300 антент, що підтримують технологію, встановлять у понад 100 німецьких містах. А до кінця 2020 року 5G охопить 20 найбільших міст Німеччини, пише DW.

Німецькі експерти вважають, що 5G сприятиме розвитку нових технологій – автономного водіння, віртуальної реальності та індустрії 4.0.

Частоти нового мобільного стандарту у середині червня коштували німецьким операторам мобільного зв’язку понад 6,5 мільярда євро.

Член ради директорів одного з найбільших телекомунікаційних холдингів Deutsche Telekom Дірк Весснер повідомив, що наразі рішення про використання обладнання китайської корпорації Huawei в мережі 5G немає. Пріоритетом для оператора залишається безпека. Весснер також додав, що оператор тісно співпрацює з міністерством економіки Німеччини.

Нагадаємо, у червні 5G-мережу запустила Італія. Наразі у Європі чотири країни, у яких працює технологія – Швейцарія, Великобританія, Італія та з липня 2019 року Німеччина.

Нагадаємо, 17 травня 2019 року колишній президент України Петро Порошенко підписав указ про запуск в Україні мобільного зв’язку стандарту 5G у 2020 році.