5G запрацював у Китаї
1 листопада 2019
1.11.2019

Три найбільші китайські мобільні оператори запустили 5G. China Mobile, China Unicom і China Telecom оголосили тарифні плани: 5G за ціною від 128 юанів (близько 451 грн) до 599 юанів (2100 грн) на місяць, що дає китайським користувачам інтернету доступ до надшвидкої послуги.

Послуги 5G тепер доступні у 50 містах, включаючи Пекін, Шанхай та Гуанчжоу, повідомляє CNN з посиланням на китайське державне інформаційне агентство Xinhua.

Згідно з дослідженням Bernstein Research, комерційна мережа Китаю є найбільшою, що дає офіційному Пекіну ще більше впливу на глобальну еволюцію технологій.

"Масштаб мережі та ціна послуг на 5G матимуть ключовий вплив у всій мережі поставок", - заявив аналітик Bernstein Research Кріс Лейн на початку цього тижня.

Наразі у Китаї 850 мільйонів користувачів мобільного інтернету. Аналітики компанії Jefferies прогнозують, що до 2020 року в Китаї буде 110 мільйонів користувачів 5G - близько 7% населення країни.

Головну роль у впровадженні 5G у Китаї відіграє Huawei як найбільший у світі виробник телекомунікаційного обладнання та провідний бренд смартфонів. Китайський техгігант працює з усіма трьома китайськими операторами зв'язку. China Mobile, найбільший в країні провайдер мобільного інтернету, уклав з Huawei майже половину своїх 5G-мережних контрактів, пише видання.

В той же час США закликає країни заборонити обладнання Huawei, стверджуючи, що Пекін може використовувати його для шпигунства. Huawei заперечує, що будь-яка його продукція є загрозою для безпеки.

Нагадаємо, у липні 2019 року 5G запустили у Німеччині. А 17 травня 2019 року колишній президент України Петро Порошенко підписав указ про запуск в Україні мобільного зв’язку стандарту 5G у 2020 році.