5G в Україні буде не раніше 2023 року - заступник голови Мінцифри
18 листопада 2019
18.11.2019

Міністерство цифрової трансформації планує за кілька років подвоїти кількість домогосподарств з фіксованим широкосмуговим інтернетом та обіцяє запустити 5G не раніше 2023 року.

В Україні 5G слід очікувати не раніше 2023 року, хоча вже зараз окремі фермерські господарства готові використовувати найновіші розробки, які потребують безперебійного зв’язку. Про це в інтерв’ю виданню UBR заявив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест.

Олександр Шелест вважає, що Україна повинна використовувати для 5G ті ж частоти, що й у Європі - 700 мГц, 3,4-3,8 гГц и 27 гГц. І зараз під питанням “найнижчий” пакет частот, який експлуатує оператор цифрового ефірного телебачення “Зеонбуд”, оскільки досі немає рішення як отримати ці частоти.

Олександр Шелест

фото UBR

“Мета уряду на п'ять років - охоплення 80% домогосподарств фіксованим широкосмуговим інтернетом. Причому ми маємо на увазі не просто надати таку можливість, а не менше 70% - саме підключення та використання послуг. Офіційна статистика свідчить, що рівень проникнення фіксованого інтернету у нас - близько 30-35%”, - пояснює Шелест.

На його думку, держава повинна компенсувати провайдерам розвиток мережі там, де їм це робити економічно не вигідно. Наприклад, провайдери змагаються між собою за право надавати послуги в багатоповерхівках, однак вкрай неохоче ідуть в приватний сектор, де щільність користувачів значно менша. Саме в таких випадках держава мала б передбачити компенсацію надавачам послуг їх витрат на розвиток мережі.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ-ред.), вирішила видавати ліцензію під впровадження 5G (діапазон 3400-3600 МГц) на конкурсній основі чи на підставі тендеру.