5G в деморежимі протестують у шести містах України
4 листопада 2019
4.11.2019

Виробник телекомунікаційного обладнання із Швеції спільно з одним із українських мобільних операторів протестують можливості технології мобільного зв’язку п’ятого покоління - 5G - у шести містах: Києві, Одесі, Дніпрі, Харкові, Черкасах та Львові. Дозвіл на тестування діє з 1 грудня 2019 року до 31 травня 2020 року.

Йдеться не про повноцінний запуск мережі, а про розгортання 5G-демозон в головних магазинах оператора мобільного lifecell, щоб продемонструвати користувачам, які можливості надає зв’язок нового покоління, повідомляє InternetUA.

Національна комісія з регулювання зв'язку та інформації погодила заходи для таких тестувань для уникнення ризиків для здоров’я людей і тварин, що можуть виникнути під час тестування радіообладнання. Однак наразі затвердженого графіку тестувань 5G в різних містах у ініціаторів не має.

Тестування 5G у шести містах України пройде у діапазоні 3,5 ГГц, на якому і розгортаються мережі 5G в Європі.

Перше таке тестування зв’язку нового покоління відбулося в травні 2019 року під час україно-шведського бізнес-форуму. Тоді вдалося досягнути швидкості передачі даних в 25,6 Гбіт/с в диапазоні ултрависоких частот 28 гГц.

Нагадаємо, 1 листопада 5G запрацював у Китаї. Три найбільші китайські мобільні оператори запустили 5G. China Mobile, China Unicom і China Telecom оголосили тарифні плани: 5G за ціною від 128 юанів (близько 451 грн) до 599 юанів (2100 грн) на місяць, що дає китайським користувачам інтернету доступ до надшвидкої послуги.

фото:freepik