5 технологій, які допоможуть визначитися на виборах 2020
23 жовтня 2020
23.10.2020

Багато українців ще не визначились, за кого голосуватимуть на місцевих виборах 2020. Ще більше не встигли дізнатись, як заповнювати новий бюлетень та яких правил поведінки вимагають вибори під час пандемії. Ми зібрали технологічні рішення, які допоможуть швидко отримати потрібну інформацію.

Тест, щоб ознайомитись з передвиборчими кампаніями

iVote| Я обираю! дозволяє користувачам пройти швидкий тест, що допомагає обрати, за кого голосувати на виборах. Тест розрахований на мешканців Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та Львова.

Скріншот зі сторінки сервісу

Проєкт реалізується громадською організацією «Інститут політичної інформації» за підтримки міжнародних організацій. iVote був створений як незалежний інструмент, який допомагає краще зрозуміти офіційні передвиборчі програми. Крім сайту, існує Telegram-бот IVote.com.ua.

Що важливо, дані користувачів на сайті не збираються.

Проєкт, щоб обрати кандидата чи кандидатку свого серця

Платформу Поліtinder створили медіа по всій Україні. До створення долучились Platfor.ma і MDF. Автори об’єднали концепцію додатка для знайомств Tinder та вибори: замість кохання люди шукають там ідеального мера чи депутата. На сайті представлена коротка інформація про кандидатів: бачення, партія, кого «шукають» та місце роботи.

Скріншот сторінки сайту

«У виборів та Тіндеру багато спільного. В обидвох випадках ми шукаємо собі ту саму єдину людину, разом з якою підемо до щастя». Так засновники описують свою платформу.

Миттєво про політиків за допомогою камери смартфону

PolitScanner допомагає миттєво знайти інформацію про кандидатів у депутати. Для цього треба встановити PolitScanner та навести на фото кандидата чи кандидатки камеру телефону. Додаток просканує його й видасть дані про політиків, якщо вони доступні. PolitScanner працює у 13 містах України: Вінниці, Дніпрі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Києві, Кривому Розі, Луцьку, Львові, Маріуполі, Миколаєві, Одесі, Тернополі та Харкові.

Роботу застосунку перевірили Свои.City. За допомогою смартфонів, окрім останніх айфонів, не можна зчитати інформацію з планшетів та екранів комп’ютерів.

Автори додатку, Павло Коловітін та Євген Попов, планують розширювати «географію» PolitScanner.

Карта округів з усіма кандидатами, які балотуються на Львівщині

ZAXID.NET створив інтерактивну карту з інформацією про політиків для «львівської обласної, районної та міської рад, а також до кількох сусідніх ОТГ». Це має спростити вибір, адже тепер можна просто натиснути на бажаний округ і побачити перелік кандидатів.

Скріншот зі сторінки ZAXID.NET

«Цьогорічна система суттєво відрізняється від попередніх — голосувати доведеться за партію і за її кандидата на окрузі. Проблема в тому, що партії виставляють на округах до 12 кандидатів, відтак на кожному із шести округах у Львові буде півтори сотні бажаючих стати депутатом. Легко розгубитися», — так ZAXID.NET пояснив створення карти.

Про неї також повідомило видання «Детектор медіа».

Як заповнювати бюлетені

Детально про заповнення бюлетенів розповіла Громадянська мережа ОПОРА. У статті можна дізнатись про те, як позначити свій вибір у новому типу бюлетеня, скільки бюлетенів отримують виборці, що робити у випадку помилки та правила поведінки.

Скріншот зі сторінки ОПОРА

Наголошується, що на вибори треба прийти в масці та взяти власну ручку, дотримуватись соціальної дистанції й користуватись антисептиком. Також показувати паспорт членам комісії варто не передаючи його до чужих рук.

У разі виявлення підвищеної температури проголосувати в ізольованій кабінці й скористатись окремою скринькою. У разі перебування на самоізоляції — подати на свою дільницю заяву із довідкою до 20:00 23 жовтня щодо голосування за місцем перебування.