30 українців оштрафували за поширення фейків про COVID-19 під час карантину
25 травня 2020
25.05.2020

За два місяці карантину українські суди розглянули 89 протоколів на поширювачів неправдивої інформації про коронавірус. Про це повідомляє видання “Четверта влада", журналісти якого проаналізували Єдиний реєстр судових рішень за статтею 173-1 (Поширювання неправдивих чуток) за період з 12 березня по 18 травня.

Найбільше протоколів розглянули в Житомирські (11), Хмельницькій (10), Луганській (9), Полтавській (9) областях. 80% протоколів склали через поширення фейків в соціальних мережах: Facebook — 65 випадків, Instagram — 6 випадків, Viber — 1 випадок, не названа соцмережа — 1 випадок. Ще 6 протоколів виписали за усне поширення неправдивої інформації. Наприклад, жінку на Волині оштрафували за те, що вона пліткувала про сусіда, що він хоче приїхати в село і заразити всіх COVID-19. Про суть ще 10 протоколів здогадатися складно, здебільшого через те, що поліція погано їх склала і не надала суду повну інформацію про порушення.

Загалом суди оштрафували 30 українців. За статтею максимальна сума штрафу складає 255 гривень. Крім того, потрібно ще сплатити судовий збір — 420 гривень. Так, в Чернівцях оштрафували чоловіка, який в суді стверджував, що “з необережності і без негативного умислу” виклав в Instagram ролик, в якому вказує на будинок і каже, що там проживає чоловік, який заразив усіх коронавірусом.

Ще 9 українцям суди винесли усне попередження. Крім того, суди закрили 24 протоколи і стільки ж відправили на доопрацювання поліції. Причина — низька якість оформлення документів.

Раніше Організація об’єднаних націй оголосила про запуск ініціативи з протидії дезінформації про COVID-19 — Verified (Перевірено).