20% відео, які пропонує TikTok, містять дезінформацію
15 вересня 2022
15.09.2022

Дослідники з NewsGuard виявили, що майже 20% TikTok-відео, автоматично запропонованих платформою, містять дезінформацію.

Про це повідомляє Snopes

TikTok – це не лише платформа цікавих коротких відео. Її користувачі стають жертвами дезінформації. Особливо що стосується тем COVID-19, зміну клімату чи вторгнення Росії в Україну. До такого висновку дійшли дослідники з NewsGuard, компанії, яка аналізує фейки в соціальних мережах. Автори дослідження намагались знайти контент про популярні теми у TikTok та аналізували, що саме їм запропонує платформа.

До прикладу, при пошуку інформації про мРНК-вакцину перші п’ять відео з десяти містили дезінформацію, до прикладу, безпідставні твердження про те, що вакцина від COVID-19 спричиняє «стійке пошкодження критично важливих органів дітей».

Дослідники, які шукали в TikTok інформацію про аборти, вибори 2020 року, атаку 6 січня на Капітолій, зміну клімату чи вторгнення Росії в Україну, знаходили такі самі фейкові відео, які з’являлися поряд із відео з точною інформацією.

За словами Стівена Бріля, засновника NewsGuard, кількість дезінформації і легкість, з якою її можна знайти – це дуже серйозна проблема. Особливо якщо згадати, наскільки популярна платформа TikTok серед молоді, причому не лише як сервіс з розважальним контентом, але і як інструмент пошуку контенту. Одночасно з цим Бріль висловив сумніви про достатні зусилля ByteDance щодо припинення поширення цих фейків.

TikTok опублікував власну заяву у відповідь на звіт NewsGuard. В ній підкреслювалось, що правила спільноти забороняють шкідливу дезінформацію та що компанія працює над просуванням авторитетного контенту про такі важливі теми, як COVID-19. Окрім того, TikTok робить інші кроки щодо боротьби з дезінформацією, до прикладу, компанія створила виборчий центр, який повинен допомогти виборцям США отримувати інформацію.

Платформа видалила понад 102 млн відеороликів, які порушували її правила, і це лише у першому кварталі 2022 року.

Дослідники порівняли роботу Google та TikTok на деяких запитах. До прикладу, власний пошуковий інструмент TikTok у відповідь на запити «COVID vaccine» пропонував пошук за додатковими ключовими словами, зокрема «COVID vaccine exposed» і «COVID vaccine injury», тобто фактично націлював користувачів на фейки про вакцинацію.

Водночас Google при таких самих запитах пропонувала схожі пошукові запити, пов’язані з точнішою інформацією про вакцинні клініки, різні типи вакцин і ревакцинацію.

Як повідомлялося раніше, TikTok допомагає у поширенні російських наративів