12345: мільйони користувачів обирають найпростіший пароль – дослідження
22 квітня 2019
22.04.2019

Для захисту своїх облікових записів мільйони користувачів продовжують обирати найпростіший пароль – 12345. Такі дані Національного центру кібербезпеки (NCSC) Великобританії, повідомляє Techcrunch.

Дослідники центру зазначають, що серед паролів лідирують «123456» та «123456789», які вважаються найгіршими комбінаціями для захисту акаунтів. Ці два паролі обирали більше 30 мільйонів користувачів.

У п’ятірці найменш захищених, але популярних паролів «qwerty», «password» і 1111111», імена футболістів, музикантів, назви футбольних команд.з

“Ми розуміємо, що кібербезпека може бути складною для багатьох людей, але NCSC опублікувала безліч легко застосовуваних рекомендацій, щоб зробити вас менш вразливими, – сказав Ян Леві, технічний директор NCSC. – Повторне використання паролів – це серйозний ризик, якого можна уникнути. Ніхто не повинен захищати конфіденційні дані паролем, який легко вгадати, наприклад, ім’ям, чи назвою улюбленої групи”.

За даними NCSC, 42% людей, що використовували не надійні слабкі паролі ставали жертвами онлайн-шахраїв.

Як себе захистити? TechCrunch радить користуватися менеджерами паролів, які генерують та надійно зберігають паролі, та налаштувати двофакторну аутентифікацію, що створює додаткові бар’єри для онлайн-шахраїв.

А наші колеги з Digital Security School 380 зібрали основні вимоги для надійних паролів:

  1. Унікальність. Один сервіс — один унікальний пароль
  2. Довжина. Чим пароль довший — тим він надійніший
    • a. Пароль з 8 символів, наприклад, jsKso9w1, програма знайде перебором за 2 години
    • b. Пароль з 14 символів, наприклад, jIS9wk01lajjsU, програма знайде перебором за 2 мільярди років
  3. Не використовуйте особисту інформацію та поширені слова, наприклад, дата народження та дівоче прізвище матері
  4. Паролі треба зберігати в надійному місці. Для зберігання паролів існують спеціальні програми, наприклад, KeePass (keepass.info)
  5. Обов’язково встановлюйте паролі на всі свої пристрої (ноутбук, смартфон, планшет тощо)

Нагадаємо, у березні хакери вчинили атаку на особисті акаунти співробітників опозиційної білоруської газети «Наша Нива». Спроба зламу виявилася невдалою, однак хакери залишили свої сліди