Відомого кримського адвоката арештували за старе відео в соцмережі

Кримського адвоката Еміля Курбедінова, який захищає інтереси арештованого журналіста Миколи Семена, було затримано 26 січня в Бахчисараї і визнано винним за пост в соцмережі у 2013 р. Разом з Курбедіновим, окупаційна влада затримала кримськотатарського активіста  Сейрана Салієва.

Еміль Курбедінов

Курбедінов був засуджений того ж дня, що й затримнаний, по статті за “пропаганду і публічну демонстрацію нацистської атрибутики або символіки”. Суд арештував його на десять діб. Він звинувачується у публікації в 2013  р. відео у “Вконтакте” про захід організації Хізб ут-Тахрір, забороненої в Російській Федерації. Натомість в Україні ця організація є дозволеною.

Процес затримання Курбедінов фільмував у прямому ефірі в Фейсбці.

Еміль Курбедінов є адвокатом у кількох фігурантів “справи Хізб ут-Тахрір”, “сутички 26 лютого”, а також кримського журналіста Миколи Семени.

Активіста Сейрана Салієва теж затримали 26 січня і визнали винним за статтями “поширення екстремістських матеріалів” та “пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки”. Він отримав 12 діб арешту. В його домі російські силовики провели обшук.

Салієв у травні 2016 р. був оштрафований в Криму за публічне звинувачення влади через гучномовець в незаконних обшуках кримськотатарських будинків.

Американська правозахисна організація Freedom House 26 січня закликала Російську Федерацію звільнити затриманих. Відповідна заява опублікована на сайті організації.

“Росія повинна звільнити Курбендінова і Салієва та почати дотримуватись норм міжнародного права щодо окупованих територій”, – сказав віце-президент з міжнародних програм Роберт Герман.

В Криму у другому півріччі 2016 р. Центр інформації про права людини зафіксував 37 випадків порушень свободи слова. Зокрема, було закрито доступ до десятків українських видань, як “Крим.Реалії”, “Події Криму”, “Меридіан Севастопіль”, “Чорноморка”, “Обозреватель”, “ATR”, “Громадське радіо”, “Апостроф”, “StopFake” та інші.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.