Apple змусить звітувати розробників про дані користувачів

3 початку жовтня розробники, які розміщують свої додатки в AppStore, мають докладно й чітко вказувати, як саме вони використовують дані користувачів.

Нові правила офіційного магазину додатків Apple наберуть чинності наступного місяця. Вже з 3-го жовтня розробники повинні надати оновлені політики конфіденційності, які будуть поширюватися на всі нові додатки, а також на поновлення інсуючих.

Маніпулювати зміною політик теж не вийде — редагувати їх можна буде тільки в момент завантаження додатків або оновленні версій, вже розміщених.

У рекомендаціях для розробників також зазначено, що політика конфіденційності має бути легкодоступною в додатку, в ній повинно описуватися, які та як дані збирає додаток, як вони використовуються. Крім цього, розробників зобов’язують вказати всі треті сторони, яким передаються дані користувачів. Тепер розробники відповідають і за те, щоб ці треті сторони також відповідали новим правилам Apple.

Щодо користувачів, то тепер вони мають знати та розуміти, як саме відкликати свої дані або видалити їх з серверів розробника.

Нові вимоги AppStore, ймовірно, пов’язані з дотриманням загального регламенту із захисту даних (GDPR), який 25 травня 2018 року набув чинності. Він замінив Директиву із захисту даних ЄС від 1995 року. Нові норми передбачають підвищення рівня захисту персональних даних користувачів.

Нагадаємо, що нещодавно російська соцмережа «ВКонтакте» почала надавати користувачам з країн ЄС інформацію про іхні персональні дані, які вона зберігає.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.