Apple опублікував новий звіт про запити з боку урядових та приватних структур

Apple оприлюднила звіт прозорості про запити, які компанія отримала від урядових та приватних установ у всьому світі з 1 липня по 31 грудня 2018 року. Звіт містить відомості про обсяг виданих персональних даних правоохоронним органам, а також запити на видалення додатків з App Store.

Фото: Unsplash

Щодо типів даних користувачів, то найчастіше запитується інформація про викрадені пристрої, кредитні картки, які можуть фігурувати у справах про шахрайство, відомості про клієнта та обліковий запис, що підозрюється у незаконному використанні.

Компанія також повідомила, що залишає за собою право робити винятки коли:

  • розкриття інформації створює ризик для особи, яка може бути ідентифікована, 
  • якщо справа може призвести до небезпеки для дітей, 
  • якщо запит не має відношення до основних фактів справи.

Відповідно до даних нового звіту Apple, серед лідерів за кількістю запитів щодо даних про пристрої Німеччина – 12343, США – 4680, Австралія – 1817, Іспанія – 1736 та Сінгапур – 1682. 

Україна зверталася до Apple двічі: щодо даних про обліковий запис, що підозрювався у незаконному використанні, та у екстреному випадку. Обидва запити Apple задовольнила.

Росія у період з 1 липня по 31 грудня 2018 року надіслала компанії близько 600 запитів. Найчастіше вони стосувалися відомостей про пристрої росіян та про підключення до сервісів Apple. Компанія задовольнила 70% запитів з РФ, а також зазначила, що багато з них стосувалися шахрайств на митниці. Крім того, російські правоохоронці 13 разів зверталися з метою отримання логіна та пароля від iCloud або вмісту електронної пошти, фотографій, контактів і резервних копій систем. Шість таких заявок Apple відхилила, а у п’яти випадках надала дані без вмісту, тобто інформацію про дії користувачів без персонального контенту.  

У 2018 році Росія надіслала 10 запитів щодо видалення додатків у App Store, що стосувалися розслідування незаконних азартних ігор. Компанія ці запити задовольнила. 

Apple зазначає, що міжнародні запити про дані повинні відповідати чинному законодавству та статутам при запиті інформації та даних про клієнтів. Якщо запит не має правової підстави, Apple його відхилить. 

У компанії є також команда, яка реагує на екстрені запити по всьому світу. Такий запит має стосуватися обставин, що пов’язані з небезпекою смерті чи фізичної травми людини. У таких випадках Apple вірить, що це дійсно надзвичайна ситуація, та добровільно надає інформацію правоохоронним органам. 

Наступний звіт за період 1 липня – 31 грудня 2019 року компанія оприлюднить в липні 2020 року. 

Нагадаємо, у червні 2019 року Facebook повідомив, що платитиме користувачам за можливість за допомогою нового додатка відстежувати, як вони використовують свої телефони. Новий додаток називається Study. додаток відстежуватиме, які програми встановлює користувач, скільки часу на них витрачає, у якій країні перебуває. Однак у Facebook обіцяють, що не відстежуватимуть зміст повідомлень, паролі та відвідувані веб-сайти, а від участі у дослідженні можна буде у будь-який момент відмовитися. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.