Анонімність відміняється. Духовні цінності в Росії диктуватимуть правила поведінки в Інтернеті

photo by scragz / Flickr

Путін скасовує анонімність в Інтернеті під приводом “подолання безкарності”, а в офіційних документах вимагає від користувачів “канонічної” поведінки в онлайні – з огляду на “духовно-моральні” цінності російського суспільства.

11 травня 2017 року Владімір Путін підписав указ проти анонімності в Інтернеті та шодо регуляції сервісів, подібних до ЗМІ. Президентський указ наголошує на  необхідності “формування в Росії інформаційного простору, що бере до уваги право громадян та суспільства отримувати лише якісну та правдиву інформацію”. Так зазначено в Стратегії розвитку інформаційного суспільства в РФ на 2017-2030 роки, опублікованій на сайті Кремля.

Однак, що це означає, “отримувати тільки якісну та правдиву інформацію”? З погляду України, це б мало означати закриття усіх пропагандиських телеканалів, на яких будується влада Путіна.

Однак термінологія “правдивості” в епоху “пост-правди” з боку Росії означає протилежне. По-перше, через скасування анонімності різко спаде критика влади в Інтернеті. Адже багато користувачів з огляду на безпеку, приховували свою ідентичність в онлайні.  По-друге, православіє і духовность у російському офіційному варіанті повинні стати орієнтиром для користувачів – “канонічно написано чи ні”?

Згідно з опублікованим текстом, стратетія визначає “пріоритет російських духовно-моральних цінностtй та дотримання заснованих на цих цінностях норм поведінки при використанні інформаційних та комунікаціних технологій.”

У документі, підписаному Президентом РФ, йдеться про заходи, що скасують можливість анонімності в мережі, а також запобігатимуть “безвідповідальності та безкарності” людей в Інтернеті.

Для впровадження указу,  перші півроку влада допомагатиме традиційним ЗМІ врегульовувати взаємодію із новиннєвими агрегаторами, соцмережами, інтернет-телебаченням, месенджерами та “сайтами в інтернет-мережі” – пишуть “Известия”.

До початку жовтня 2017 року урядовці мають підготувати низку механізмів, що дозволять державним органам перейти на російські засоби шифрування, а також створити систему захисту російської інфраструктури від кібератак.

Нагадаємо, що у березні 2017 року депутати Тюмені створили робочу групу з питань обмеження анонімного доступу в Інтернет.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.