Amnesty International Україна не проти дозволити радянську символіку

Наступною заявою організації могла б бути вимога дозволити використовувати нацистську символіку з огляду на “свободу вираження”.

Реагуючи на зіткнення між участниками демонстрацій 9 травня й вилучення правоохоронцями радянської символіки у демонстрантів, Amnesty International Україна опублікувала заяву, в якій звинуватила українську владу в обмеженні свободи вираження та мирних зібрань.

“Заборона символіки, пов’язаної з комуністичною партією і радянським минулим (прийняті в травні 2015 р. закони про «декомунізацію») є порушенням права на свободу вираження, а затримання мирних демонстрантів є кроком в обмеженні свободи вираження і мирних зібрань з боку української влади”.

Окрім цього, Amnesty International Україна в особі директорки Оксани Покальчук заявила, що “заборона використання радянської символіки є неприпустимим”.

В заяві зроблений акцент на ключових правах людини, однак нічого не сказано про суть законів про декомунізацію, що одночасно забороняють використовувати як радянську, так і нацистську символіку. Ознайомитися з текстом законом “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” можна на сайті Верховної Ради України.

“Прикриватися правами людини аби пропагувати тоталітарні цінності – це дивна для нас політика з боку Amnesty International Україна, організації, що має добру репутацію в громадському секторі”, – зазначив Віталій Мороз. керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз-Україна”.

“Якщо Amnesty International Україна хоче бути послідовною, то наступною б її заявою була б вимога до влади надати громадянам право використовувати в Україні нацистську символіку. А це є неприпустимим, як і у випадку з символікою комуністичного режиму”, – припускає Віталій Мороз.

Заяву українських правозахисників широко розтиражували російські пропагандиські ЗМІ, зокрема й Russia Today.

Нагадаємо, 9 травня в Україні відзначався День перемоги над нацизмом. Попри посилені заходи з безпеки з боку Національної поліції, у багатьох містах України відбулися сутички між демонстрантами. Зокрема, у місті Дніпро сталася масова бійка, було травмовано 14 осіб, а за підозрою в причетності до сутичок затримано 15 осіб

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.