#аВониЩеТам. Активісти закликають російську владу звільнити Сенцова та усіх політв’язнів Кремля

Активісти закликають закликають російську владу звільнити ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова, який оголосив безстрокове голодування, та усіх політв’язнів Кремля.

зображення з відкритих джерел

На початку травня активісти запустили флешмоб до четвертої річниці арешту Сенцова й Кольченка. Користувачі Facebook просять розповісти, що сталося за час ув’язнення у РФ українського активіста Олександра Кольченка і режисера Олега Сенцова.

“Напишіть, що у вас сталося/почалося/закінчилося за ті чотири роки, що їх Олег і Сашко провели за ґратами з хештегами #аВониЩеТам #аОниЕщеТам #TheyAreStillThere”, – закликали організатори акції.

За їхніми словами, “якщо у 2014 році арешт “кримської четвірки” був чимось безпрецендентним і раптовим, то зараз уже маємо приблизно 60 українських політв’язнів у РФ та Криму”.

Починаємо флешмоб до річниці арешту Олега Сенцова та Сашка Кольченка. Напишіть, що у вас сталося/почалося/закінчилося за…

Опубліковано Свободу «крымским заложникам» – Сенцову и Кольченко 8 травня 2018 р.

Закликав російську владу звільнити Сенцова та усіх політв’язнів Кремля й Міністр культури України Євген Нищук опублікував відповідний допис у Facebook 20 травня 2018 року.

“Сьогодні Україна вшановує день пам‘яті жертв політичних репресій. Нині ми згадуємо імена кожного, хто боровся проти тоталітарного режиму і зазнав каральної руки від ворога. Але ми маємо усвідомлювати – час минув, а ворог залишився той самий. Він і зараз тими ж методами намагається диктувати свої правила світові”, зазначив Євген Нищук.

Сьогодні Україна вшановує день пам‘яті жертв політичних репресій. Нині ми згадуємо імена кожного, хто боровся проти…

Опубліковано Євгеном Нищуком 20 травня 2018 р.

Водночас лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв звернувся до українського активіста, засудженого в Росії, Володимира Балуха з проханням припинити голодування та сказав, що також звертатиметься до Олега Сенцова із аналогічним проханням.

Про це він сказав під час перебування в Торонто, повідомляє «Укрінформ».

«Я не думаю, що слід вбивати себе за гратами. Вони молодці, що оголосили голодування та протримали його певний час, адже це мобілізувало суспільство. Однак п’ять днів тому я говорив із Балухом і сказав йому: «Я пишаюся тобою, але ти мусиш вийти звідти живим. Росія – не та країна, в якій можна розраховувати на гуманність. Те саме я хочу сказати й Сенцову», – зазначив Джемілєв.

Він наголосив, що за умови відсутності примусового годування у людей, які оголосили голодування, «залишаються лічені дні».

«Взагалі голодування мають сенс лише коли про них стає відомо широкій громадськості, тобто вони використовуються для привернення уваги», – додав Мустафа Джемілєв.

Зазначається, що понад 300-денне голодування, яке витримав Мустафа Джемілєв під час одного зі своїх ув’язнень в СРСР, досі вважається найдовшим у світі. Воно отримало величезний світовий розголос і дозволило винести обговорення утисків кримських татар на значно вищий рівень.

Як відомо, у травні 2014 року в Сімферополі заарештували чотирьох місцевих проукраїнських активістів: Геннадія Афанасьєва, Олексія Чирнія, Олександра Кольченка та Олега Сенцова. У серпні 2015 року російський суд визнав їх винними в підготовці терактів у Криму та підпалі офісів двох партій у Сімферополі.

Афанасьєв і Чирній погодилися співпрацювати зі слідством і дістали по сім років в’язниці. Сенцова було засуджено до 20 років позбавлення волі, Кольченка – до 10 років.

14 червня 2016 року Афанасьєва і ще одного українця, Юрія Солошенка, обміняли на двох громадян України, підозрюваних у сепаратизмі і державній зраді.

Нагадаємо, у Криму підконтрольний Кремлю Гагарінський районний суд Севастополя засудив обвинуваченого в екстремізмі Ігоря Мовенка до двох років ув’язнення. Міністерство закордонних справ України висловило протест проти вироку.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.