Акціонери Facebook хочуть, щоб Цукерберг пішов з посади голови ради директорів компанії

Акціонери Facebook хочуть знизити вплив на компанію Марка Цукерберга, засновника соцмережі та голови ради директорів. Свої пропозиції рада акціонерів розмістила на сайті Комісії з цінних паперів та бірж США 12 квітня, за півтора місяці до щорічної зустрічі акціонерів компанії, яка відбудеться в кінці травня.

Фото з відкритих джерел: Марк Цукерберг займає у компанії дві посади – гендиректора та голови ради директорів. 

Власники акцій заявили про необхідність розмежувати дві посади – голову ради директорів та гендиректора компанії, оскільки Цукерберг займає обидві посади. Про це повідомляє DailyMail. Подібна ініціатива вже була відхилена у 2017 році на щорічному засідання акціонерів.

Нинішня позиція зумовлена тим, що акціонери вважають, що Цукерберг здійснює надмірний влив на раду директорів та порядок денний.

«СЕО, який також займає посаду голови ради директорів, може надавати надмірний вплив на правління і його порядок денний, послаблюючи нагляд ради директорів за діяльністю менеджменту. Розмежування посад голови та генерального директора зменшує цей конфлікт, а незалежний голова забезпечує чітке розділення повноважень між гендиректором та іншою частиною ради директорів», – йдеться у заяві.

Відповідно до заяви на сайті Комісії з цінних паперів та бірж США ситуацію зможе виправити вибір незалежного голови ради директорів.

Засновник Facebook поєднує обидві посади з 2012 року. Цукерберг володіє 51% голосів та 13% акцій соцмережі. Наразі у компанії всі акції розділені за класами – А і В, де останні мають набагато більшу вагу під час голосування. Саме такими акціями і володіє Цукерберг, що дозволяє йому змінювати склад ради директорів та приймати стратегічні рішення.

Акціонери у свою чергу вважають, що їхнє право голосу не відповідає кількості внесених коштів, тож така непропорційність має бути виправлена.

У заяві йдеться про те, що дії Цукерберга призвели до зниження оціночної вартості компанії на 40% у липні 2018 року. Причиною цьому стали поширення неправдивої інформації у соцмережі, скандал з Cambridge Analytica та втручання Росії у вибори.

Натомість у Facebook вважають, що рада директорів ефективно функціонує за існуючої моделі, забезпечуючи належний контроль за менеджментом, а структура правління відповідає інтересам акціонерів.

У компанії рекомендують акціонерам голосувати проти ініціативи, що пропонує розмежування посади.

Нагадаємо, нещодавно Марк Цукерберг, засновник соціальної мережі Facebook, запропонував нові правила регулювання Інтернету. Нове регулювання має здійснюватися у чотирьох сферах: шкідливий контент, вплив на вибори через соцмережі, конфіденційність та мобільність даних.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.