Акції проти Путіна: журналіста «Настоящего времени» силовики затримали під час ефіру. Загалом 1600 затриманих учасників

Журналіста проекту Радіо Свобода та «Голосу Америки» «Настоящее время» Олексія Александрова із застосуванням сили затримали поліцейські у Москві 5 травня під час висвітлення акції проти президента Володимира Путіна. Олексій говорить про особливу жорсткість правоохоронних органів під час цієї акції протесту, порівнюючи з іншими акціями, організованими опозиціонером Олексієм Навальним, – зазначає Радіо.Свобода.

джерело фото – varlamov.ru

У Росії по всій країні відбулися акції напередодні інавгурації президента Володимира Путіна на четвертий термін. За даними російського незалежного правозахисного медіа-проекту «ОВД-Інфо», всього затримано близько 1600 людей.

Як рухаються справи затриманих, можна детально досліджувати тут.

ВІДЕОЗАПИС ЗАТРИМАНЬ ПІД ЧАС ПРОТЕСТІВ:

 

У Євросоюзі засудили затримання і застосування сили проти активістів та журналістів на протестних акціях у Росії. Про це йдеться у заяві прес-секретаря Європейської служби зовнішніх зв’язків Майї Косьянчич від 5 травня, передає “Детектор.Медіа”.

«Затримання понад тисячі демонстрантів і насильство, застосоване проти них російською владою по всій країні, загрожують основним свободам слова, об’єднань і зборів у РФ. Затримання журналістів також загрожує свободі ЗМІ. Ці основні права закріплено у російській конституції, і ми очікуємо, що їх буде захищено, а не порушено. Навіть якщо деякі з демонстрацій не було дозволено у тому місці, де вони проходили, це не може виправдати жорстокості поліції і масових арештів», – заявила Косьянчич.

У ЄС, за словами прес-секретаря, очікують, що РФ повністю виконуватиме зобов’язання, взяті перед Радою Європи та ОБСЄ. Вона закликала негайно відпустити всіх затриманих.

Нагадаємо, правозахисники з “Агори” відзвітували про свободу Інтернету в Росії в 2017 році.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.