Адвоката українських моряків Еміля Курбедінова судять за пост у Facebook

Еміля Курбедінова затримали вчора, 6 грудня. Йому інкримінується правопорушення, передбачене ст. 20.3 КоАП РФ «Пропаганда або публічна демонстрація нацистської символіки чи атрибутики екстремістських організацій». Правозахиснику загрожує адміністративний арешт за нібито публікацію в соціальній мережі, датовану 2013 роком.

В публікації було зображення форуму організації Хізб ут-Тахрір 2013 року в Сімферополі. Це – організація, яка вважається терористичною тільки в Росії і Казахстані. Її мета – відновлення справедливого ісламського способу життя, ісламської держави (халіфату) і втілення в ньому ісламської системи.

Судову хроніку веде «Кримська солідарність» на сторінці у Facebook.

Як повідомляє «Кримська солідарність», суд триває в окупаційному Київському райсуді Сімферополя, який нещодавно відправив під арешт членів екіпажів трьох українських катерів, захоплених у берегів півострова.

Еміля Курбедінова судитимуть за один і той же пост, повідомила кримчанка Олександра Єфімова, яка зараз живе в Києві.

«Різниця лише в тому, що в минулому році це був пост у соціальній мережі в “ВКонтакте”, а ось зараз у “Facebook”. З огляду на, що соціальна мережа “Facebook” не здає своїх користувачів по одному запиту силових структур РФ, в справі Курбедінова знадобився свідок, який підтвердив би, що це – саме сторінка Еміля Курбедінова. Ним став Андрій Сушко, колишній підполковник СБУ, який після подій березня 2014 року перейшов працювати в ФСБ РФ і брав участь в затриманні і, можливо, тортурах кримського татарина Ріната Параламова», – повідомила вона на своїй сторінці в Facebook.

За цей пост Курбедінов вже відбув адміністративний арешт протягом 10 днів в січні 2017.

Курбедінова затримали співробітники “Центру протидії екстремізму”.

Раніше Курбедінов активно захищав кримських татар. Під будівлею суду зібралася велика кількість небайдужих кримчан, які прийшли підтримати затриманого.

Сам правозахисник заявив в суді:

“Це помста за мою діяльність, адвокатську та правозахисну… Нещодавно я став захищати українського військовополоненого Богдана Небилицю. Думаю, що все це спрямовано на те, щоб на якийсь час вивести мене з усіх цих процесів”, – повідомив він.

Схожу думку висловив і адвокат Микола Полозов.

“Адвокат Курбедінов здійснює захист українських політв’язнів в ряді політичних справ в Криму і Російської Федерації. Остання справа, в якій адвокат Курбедінов прийняв доручення на захист (в рамках обрання запобіжного заходу), – справа військовополонених українських моряків. Тиск російської влади на адвокатів, що беруть участь в політичних справах в Криму, триває”, – підкреслив Полозов.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що повідомив про затримання всім своїм колегам під час засідання Організації з безпеки і співпраці в Європі. «Затримання в Криму адвоката і борця за громадянські права – саме по собі злочин. Це – залякування всіх, хто захищає наших політв’язнів і моряків », – заявив Павло Клімкін.

Нагадаємо, Кримського адвоката Еміля Курбедінова, який захищав інтереси арештованого журналіста Миколи Семени, затримали 26 січня минулого року в Бахчисараї і визнали винним за пост в соцмережі у 2013 р. Разом з Курбедіновим, окупаційна влада тоді затримала кримськотатарського активіста  Сейрана Салієва.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.