Адміністрація президента Зеленського працює над пакетом законопроєктів щодо медіа

Адміністрація президента Зеленського готує пакет законопроєктів щодо медіа, в яких передбачена і так звана деолігархізація ЗМІ.

Фото: Facebook Микити Потураєва

Як повідомив у коментарі “Детектору медіа” радник команди президента з політичних питань Микита Потураєв, є плани створити робочу групу з питань захисту свободи слова.

«У мене вже є певні напрацювання. Це можна назвати деолігархізацією ЗМІ. Це комплекс заходів, який позбавить ЗМІ впливу власників – не стільки на ЗМІ, скільки на редакційну політику. Проблема не в тому, хто власник каналу, а в тому – що власник має важіль впливу на інформаційну редакційну політику», – зазначив Потураєв.

Радник президента також заявив про необхідність комплексного закону, який би описував, які стосунки між журналістами та власниками ЗМІ мають бути, гарантії незалежної редакційної політики. Микита Потураєв додав, що комплексний закон має передбачати “які інструменти ми маємо, щоб ефективно захищатися в умовах гібридної війни, тому що наразі цих інструментів немає”.

За словами Потураєва, до нового законопроєкту включать напрацювання з нової редакції закону про телебачення і радіомовлення (законопроекту про аудіовізуальні послуги).

Нагадаємо, Борис Шефір, співзасновник студії “Квартал 95” та брат радника президента Сергія Шефіра заявив, що чекає від президента Зеленського скасування мовного закону та зменшення мовних квот. На думку Шефіра, “квоти та заборони – це погано”, оскільки “квоти – це не розвиток, а придушення мови”. Натомість співзасновник “Квартал 95” вважає, що державі потрібно підтримувати мову не квотами, а пільгами в частині оподаткування. У відповідь на інтерв’ю Шефіра у Адміністрації президента відхрестилися від заяв співвласника “Квартал 95”.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.