34 порушення цифрових прав зафіксовано в Україні у липні

Звіт опублікувала громадська організація «Платформа прав людини». Значна кількість порушень стосується індивідуальних прав на свободу вираження поглядів. Таких випадків було 25. Також порушували право вільно обирати членів парламенту: це стосувалось передвиборчої агітації. У трьох випадках були обмеження доступу до інтернету, а у двох – права на приватне життя та захист даних. Експерти розповіли і про блокування 240 сайтів, яке триває в Україні понад рік.

Правозахисники написали також про спроби російських хакерів отримати персональні дані українців. Для цього зловмисники створюють фейкові додатки популярних програм для Android, зокрема Skype, Signal і PornHub. Інформація їм потрібна для шпигування. Зокрема, у звіті йдеться:

«У фейкові версії вбудовують шкідливе розширення Monocle, що може зчитувати зображення з екрана смартфона в будь-який час і передавати його в Росію»

У звіті розповіли і про шахрайську схему, яку активно поширювали в липні в мережі. Через неї українці ризикували втратити доступ до особистих акаунтів у соцмережах та реквізитів банківських карток.

«У месенджерах поширюється новина про те, що компанія Adidas нібито проводить акцію і безкоштовно роздає взуття, і, щоб отримати подарунок, пропонується перейти за посиланням у повідомленні. Однак за вказаним URL знаходиться сайт, який здатний вкрасти особисту інформацію й паролі», – застерігають правозахисники.

Згадали у звіті і блокування 19 вебсайтів, яке ухвалив Печерський райсуд Києва. Власники ресурсів намагаються оскаржити незаконне, на їхню думку, рішення, яке загрожує свободі слова в Україні.

Першим рядком у звіті «Платформи прав людини» зазначено, що в Україні заблоковані 240 сайтів на підставі двох Указів Президента України: від 15 травня 2017 року та 14 травня 2018 року.

Нагадаємо, 15 травня 2017 року, президент України Петро Порошенко підписав  указ про санкції проти низки російських компаній. Відповідно до указу провайдерам заборонялося надавати послуги з доступу користувачам мережі Інтернет до сайтів групи «Mail.ru», «Яндекс», соціальних мереж «Вконтакте» та «Однокласники». Під санкції також потрапили компанія 1С, виробники антивірусного програмного забезпечення «Касперський» та «Dr. Web».

Через рік, 14 травня 2018 року Президент України своїм указом зобов’язав операторів та телекомунікаційні компанії обмежити доступ до понад 150 сайтів, зокрема таких як 1tv.com, ria.ru, ren.tv, sputniknews.com, inosmi.ru. Станом на серпень 2019 року, обмеження не були скасовані новим урядом.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.