23 фейкових інтернет-магазини та понад 150 ошуканих людей: кіберполіція викрила шахраїв

Кіберполіція викрила групу шахраїв, які  ошукали більше 150 людей з допомогою 23 фейкових інтернет-магазинів. Злочинцями виявилися дві особи – мешканці Києва та Дніпра. Повідомляється, що сума завданих збитків перевищує 1 мільйон гривень.

“Злочинна група займалась шахрайствами у сфері електронної комерції. Попередньо встановлено, що громадянам, внаслідок злочинних дій шахраїв, завдано збитків на суму понад 1 мільйон гривень”, – повідомляє кіберполіція.

З грудня 2016 року вони зареєстрували 23 Інтернет-ресурси, на яких розміщували оголошення про продаж комп’ютерної техніки та телефонів. При цьому обов’язковою умовою договору купівлі-продажу було 100% оплата на заздалегідь підготовлені зловмисниками карткові рахунки.

Фотодоказ кіберполіції

Кожен із Інтернет-магазинів працював не більше семи днів. При цьому, професійне оформлення сайтів із вказанням повних технічних характеристик товару, а також імітовані зловмисниками позитивні відгуки від клієнтів, не викликало сумніву у покупців у добросовісності процедури придбання товарів.

Оперативники кіберполіції встановили: злочинна група складалась із двох осіб – мешканця міста Києва та Дніпра”.

За місцем проживання зловмисників поліцейські провели санкціоновані обшуки, звідки вилучили комп’ютерну техніку, жорсткі диски, гроші, а також чорнові записи. Крім того, вилучено платіжні картки та мобільні телефони, які зловмисники використовували у злочинній схемі.

Фотодоказ кіберполіції

“Вирішується питання щодо оголошення підозри всім учасникам злочинної групи. Триває досудове розслідування у межах розпочатого кримінального провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України. Зловмисникам загрожує до восьми років позбавлення волі”, – зазначається на сайті кіберполіції.

Нагадаємо, СБУ цікавиться інтернет-виданням Watcher: просить інформацію про IP-адреси.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.