220 попереджень для адміністраторів соцмедіа, 20 судових вироків у 2018 – СБУ звітує

В СБУ прозвітували про результати своєї діяльності щодо протидії інформаційним загрозам у 2018 році. У спецслужбі повідомляють про 360 випадків зловмисних дій. При цьому 49 адміністраторів соцмереж притягнуто до відповідальності за антиукраїнську пропаганду, 29 особам оголошено про підозру, а 20 вироків суду набрали чинності.

Як повідомили на сайті СБУ, головна служба безпеки країни діє за трьома основними напрямками в інформаційному полі:

  • викриття антиукраїнських Інтернет-агітаторів.
  • протидія кібер- та хакерським атакам;
  • незаконне втручання в автоматизовані системи та бази даних;

Осіб, які вели антиукраїнську пропаганду, виявили на Волині, Дніпропетровщині, Кіровоградщині. Міжрегіональну мережу “інтернет-провокаторів” викрито в Одесі, Києві та Сєвєродонецьку. Адміністратори груп у соцмережах, яких СБУ називає “кремлівські інформаційні агенти”, зокрема, публікували заклики до повалення конституційного ладу та державної влади в нашій країні, а також підтримки терористів «ДНР/ЛНР». За задумом російських кураторів пропагандисти мали впливати на хід проведення майбутніх виборів Президента України.

На Вінничині у грудні 2018 року СБУ припинена трансляція заборонених російських телеканалів. Також спецслужбовці попередили 220 адміністраторів Інтернет-спільнот, які поширювали в мережі матеріали деструктивного змісту на аудиторію понад 10 мільйонів Інтернет-користувачів.

У 2018 році зловмисники зламували автоматизовані банківські системи, виготовляли підробні документи, ініціювали кібератаки на державні автоматизовані системи, викрадали особисті дані громадян. Також копіювали військову інформацію через російське програмне забезпечення (ймовірно, йдеться про російські соцмережі). Російські спецслужби масово використовували акаунти українських користувачів у соцмережах. СБУ стверджує, що ці злочини вони викрили у сфері незаконного втручання в автоматизовані системи та бази даних. Для прикладу, нещодавно росіяни, за даними СБУ, намагалися купити доступ до акаунтів українських користувачів для втручання у виборчі процеси в Україні.

Інформує спецслужба і про міжнародні справи. Зокрема, СБУ викрила іноземних інтернет-шахраїв за запитом ФБР та блокувала кібератаку на дипломатичне відомство однієї з країн-членів НАТО. При цьому для покращення протидії інтернет-злочинам у Дніпрі створено перший регіональний центр забезпечення кібербезпеки.

СБУ свого часу підтримала розробку законопроекту №6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері». Схвалення законопроекту дозволило б й тимчасове блокування сайтів без рішення суду. Ще влітку 2017 року низка медійних організацій, включно з ГО “Інтерньюз-Україна”, ІМІ, Детектор медіа, ІРРП виступили проти ухвалення законопроекту й закликали до консультацій з громадянським суспільством під час розробки ініціатив, що впливають на розвиток інтернету в Україні. Станом на початок січень 2019 року, законопроект №6688 не був внесений у порядок денний Парламенту України.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.