12 червня у Казахстані обмежено доступ до соцмереж, – міжнародна група моніторингу свободи Інтернету NetBlocks

Міжнародна група NetBlocks, яка займається моніторингом свободи Інтернету у світі, заявила, що у Казахстані 12 червня з 11:00 за місцевим часом обмежено доступ до соціальних мереж Facebook, Instagram та WhatsApp. Про це повідомляє Казахська редакція “Радіо Свобода”.

Дані NetBlocks

Як пише видання, NetBlocks повідомили, що після акцій протесту 9 червня у двох найбільших містах країни щодо бойкотування дострокових президентських виборів, які відбувалися в той же день, випадки блокування месенджерів, соцмереж та вебсайтів почастішали.

Користувачі у Казахстані підтвердили, що змушені використовувати VPN та анонімайзери для обходу блокувань.

Переобраний на виборах 9 червня президент Касим-Жомарт Токаєв, який вже склав присягу, заявив журналістам, що “не в курсі” про блокування соцмереж у день виборів.

Перший звіт про обмеження доступу до соцмереж та блокування вебсайтів у Казахстані NetBlocks опублікувала 9 червня. У день виборів у Казахстані був суттєво обмежений доступ до соцмереж, а також заблоковані сайти правозахисних організацій та ЗМІ. NetBlocks також заявила, що обмеження доступу до більше, ніж  десяти сайтів та соціальних мереж говорить про високий рівень скоординованості організаторів блокування.

Міністр цифрового розвитку, оборонної та аерокосмічної промисловості Казахстану Аскар Жумагалієв зазначив,, що інформація щодо блокувань буде “перевірена”. А міністр інформації і суспільного розвитку Даурен Абаєв у коментарі про обмеження доступу заявив, що його відомство стосунку до таких питань не має.

За даними правозахисників, блокування соцмереж та месенджерів у Казахстані за останній рік почастішали. У відповідь влада держави пояснює інциденти технічними проблемами.

Нагадаємо, наприкінці 2018 року Freedom House опублікував щорічний рейтинг свободи Інтернету, відповідно до якого Казахстан отримав 62 бали зі 100. Бали нараховуються за перешкоди до доступу, обмеження контенту та порушення прав користувачів. Дослідження проводили у 65 країнах.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.